Mi a CSR Hungary?

Vezető vállalati felelősség és fenntarthatóság fórum 2006-tól a felelős és fenntartható gazdaság döntéshozóinak.
A téma magyarországi meghonosításának úttörője. CSR Hungary – a fenntartható gazdaságért.

Ma már a 2006-ban indított évi összegző szakmai konferencia mellett 38 000 fölötti állandó olvasótáborral rendelkezik a CSR Hungary Hírportál és Hírlevél, valamint a CSR Blog is.
Egy unikumnak számító márka, mely a vállalati és társadalmi értékek tudás platformjait hozta létre. A hiteles hazai és nemzetközi szakmai információk közvetítése érdekében.
A fórum fő célja, hogy a CSR-hez (vállalati felelősség és fenntarthatóság) kapcsolódó szakmai ismereteket közvetítse az üzleti szektor egyes szereplői felé. S támogassa eszközeivel a közintézményeket és az üzleti, szakmai civil szektort. Ezzel is hozzájárulva a fenntartható és felelős üzleti megoldásokhoz Magyarországon.
Különös tekintettel arra, hogy helyi szinten, helyi vállalatokat, helyi képviseleteket hogyan lehet versenyképesebbé tenni a piacon.

A Magyar Üzleti Felelősség presztízsértékű díját a CSR Hungary Díjat 2008-ban adtuk át először. Előkészítve 2006 és 2007-es évben.

A CSR tanácsadói profil (CSR Mátrix Consulting – a mérhető felelősség) 2007-től az üzleti szektor és a közintézmények partnere.
Nemzetközi partner: az MHC International.

Az anyacég, Atlantis Press pedig a témához kapcsolódó kiadványokat ad ki és gondoz. (CSR Hungary Guideline évi összegző kötetek után, Suzanne Ben-Dianne Bolton:CSR iránytű-alapfogalmak, kulcskoncepciók, CSR Hungary Magazin, CSR Hungary Védjegy Regiszter.)

Előadóink és partnereink között található az angol MHC International mellett többek között az SAM Group, mely a Dow Jones Fenntarthatósági Indexet készíti.
A CSR Hungary Magyarországon egyedülálló márka a vállalati felelősség és fenntarthatóság tekintetében, hisz fejlődő magyar cégként rendszerszinten hozott létre egy szakmai és egy hozzákapcsolódó komplex, kommunikációs
csoportot (Kiadó/hírportál, kiadványok, Események: CSR Hungary Summit, Üzleti Reggelik, képzések, szemináriumok, Klubestek, CSR Hungary Díjátadó Gála..) Bizonyítva, hogy az üzlet érték.
Mindezeknek ad egy szervezeti keretet a CSR Hungary Klub.
Idén pedig folytatjuk a korábbi CSR Hungary Index kutatásait.

Takács Júlia
a CSR Hungary alapító-ügyvezető igazgatója
a Magyar Üzleti Felelősség Díj (CSR Hungary Díj) alapítója
az EMVFE (Első Magyar CSR Egyesület) alapító elnöke

Maradj velünk!

FansLike
FollowersFollow
FollowersFollow

Friss hírek

Legnépszerűbb cikkek

CDP: a vízválság most komoly kockázatot jelent a világ ellátási láncaiban

A vízválság minden eddiginél jobban fenyegeti a globális ellátási láncokat – derül ki a CDP – a világ környezetvédelmi közzétételi rendszerét működtető globális nonprofit szervezet –új kutatásából.
Vállalkozások, cégek- természeti kockázatok

Miért fókuszálnak a vállalkozások egyre inkább a természeti kockázatokra?

A természetnek a globális gazdaságban játszott létfontosságú szerepe vitathatatlan. A Forum New Nature Economy jelentései szerint a világ GDP-jének több mint fele – 44 billió dollár – nagymértékben vagy mérsékelten a természettől függ. Ezenkívül a Földrendszer-tudomány határozott álláspontja, hogy az emberiség a 9 bolygóhatár közül 6-on átlépte a biztonságos és tisztességes működési zónát. Beleértve az éghajlatváltozást, a szárazföldi rendszer változásait, az édesvízhasználatot, a bioszféra integritásának megváltozását, az új entitások bevezetését és biogeokémiai áramlásokat.
v

Áram nélkül? Na még mit nem?!

Keveset tudnak az energiaellátásról, de a fejlesztésektől fenntartható, a takarékosságot segítő megoldásokat várnak a magyarok A biztonságos energiaellátás napjainkban egész Európában az egyik legfontosabb társadalmi kérdés. A magyar családok és vállalkozások egyre inkább energiatudatosak, népszerűek a napelemes rendszerek, illetve az energiaköltséget leszorítani képes megoldások és szolgáltatások. Ugyanakkor viszonylag kevés információnk van róla, mit gondolnak az emberek az áramhálózat működéséről, tudják-e, hogyan működik
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9]
[a-z0-9]
[a-z0-9-]
[a-z0-9-]
[32_6]
[32_6]